Foto: Andres Putting

Võib olla üsna kummastav, kui erinevates suundades saab moodsa tehnoloogia kaudu suhtlemine eri kultuurides liikuda. Selle hea näide on Argentina pealinna Buenos Airese elanikud, kes suhtlevad hulgaliselt... häälteadete abil.

Pea igast kvartalist võib leida inimese, kes ei räägi telefoniga, vaid telefonisse. Voice memo’d ehk salvestatavad häälteated on kohati tekstipõhise suhtluse üle võtnud. Peamiselt saadetakse neid WhatsAppi kaudu, millel on Argentinas 11 miljonit kasutajat.

Buenos Airesest pärit Federico Novick ütles Motherboardile, et väga paljude ladinaameeriklaste jaoks on WhatsApp asendanud SMS-i. „WhatsAppi häälteadete võimalus on osutunud nii populaarseks, sest argentiinlastele meeldib rääkida ning iseenda ja teiste häält kuulata,” sõnas ta.

Häälteateid kasutatakse kõikvõimalikes vormides, alates sekundilistest teadetest „jaa, tulen” kuni 15-minutiliste monoloogideni.

Häälteadete levides on arenenud ka etikett. Varem oli kaugematele tuttavatele või töökaaslastele häälteateid saata mõeldamatu, aga nüüd on see juba normaalne.