Foto: Shutterstock

Google’i esindajate sõnul pole nad kohtuotsusega rahul, aga ettevõttel ei jää muud üle. Seega, kes soovib ennast puudutava Google’i otsingumootorist kustutada, saab seda firmalt taotleda.

Suurbritannia avalik-õiguslik ringhääling BBC tegi nüüd esimese omalaadse vastusammu: väljaanne avaldab regulaarselt ülevaate kõigist kaotatud lehekülgedest. Vastutava toimetaja Neil McIntoshi sõnul uuendatakse nimekirja BBC artiklitest, mis on Google’i otsingumootorist eemaldatud, iga kuu.

BBC toimetuse poliitika juhi David Jordani sõnul pole sellise nimekirja pidamise eesmärk tõmmata tähelepanu inimestele, kes on soovinud Google’ist ennast puudutava info eemaldada. Selle asemel püüdvat BBC edendada avalikku debatti inimõiguste kohtu otsuse mõjude üle. „Sisukat debatti pole võimalik pidada, kui keegi ei tea, mis sorti artiklid otsingust eemaldatakse,” ütles Jordan.

Pealegi peab BBC tähtsaks oma arhiivi terviklikkust. Osale arhiivi sisule võib olla keerulisem ligi pääseda, kui see on Google’i otsingutulemustest eemaldatud.