Tallinn Music Weekil loovad BBC Radio 3 saatejuht Nick Luscombe koos Üle Heli festivali korraldaja Aivar Tõnsoga (pildil) Tallinnale oma heliriba. Foto: Madis Veltman

28. märtsist 3. aprillini toimub taas Tallinn Music Week, mis on oma kaheksandaks tegutsemisaastaks kindlustanud endale koha Euroopa kõige olulisemate kultuurisündmuste seas. "Me ütleme nüüd, et oleme Euroopa üks olulisemaid linnafestivale. Kui me ütleme linnafestival, siis loomulikult sisaldab see endas suures osas muusikat, aga lisaks ka kunsti, disaini, kästitööõlut ja vestlussarju," tutvustab festivali peakorraldaja Helen Sildna Tallinn Music Weeki uuendusi.

Vestlussarjad ei ole tema sõnul sel korral ainult muusikateemalised, vaid laial skaalal. Sealhulgas koguni teadusest, kosmose avastustest, tehnoloogiast ja innovatsioonist. "Vestlusprogramm tuleb selline üldharv. Teemadel, mis on meile kõigile väga põnevad."

Tavaliselt siseruumides toimuv festival kolib tänavu esmakordselt ka õue, et tuua lõbusat festivalipidustuste meeleolu ka parkidesse ja tänavatele.

Tallinn Music Weeki muusikaprogramm on värske ja mitmekülgne nagu alati: "Sel aastal tuleb metali-showcase suuremalt kui kunagi varem ning raskemuusikasõpru rõõmustavad mitmed väga tugevad nimed. Klassikalise muusika austajate jaoks on eriliseks pärliks aga Eestit harva väisav Kristjan Järvi, kes asub üht väga erilist teost dirigeerima," kergitab Sildna kolmapäeval avalikustatavalt programmilt saladuskatet.