Vahur Afanasjev rääkis, et kavatseb ärgitada tartlasi mõtlema, mitte rahulduma kusagilt kuuldud postulaatidega. "Kui hästi läheb, käivitan ürituse, mis viib kokku kultuuri ja tehnoloogia. Kui veel paremini läheb, jaksan ka raamatu või paar valmis kirjutada. Olen ennegi Tartust kirjutanud, nüüd võiks kirjutada salapärasest Voikla jõest, mis kulgeb keset Emajõge," rääkis vastne linnakirjanik Afanasjev.

Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitali koostöös välja antava stipendiumi saamiseks esitati seitse avaldust. Linnakirjaniku valis nende seast välja ekspertkomisjon, kuhu kuulusid Kirjanike Liidu Tartu osakonna, Eesti Kirjandusmuuseumi, Tartu ülikooli kirjanduse ja teatriteaduste osakonna, O. Lutsu nimelise Tartu linnaraamatukogu, Tartu Kultuurkapitali ja linnavalitsuse esindajad.

Aastane Tartu linnakirjaniku stipendium antakse välja ilukirjanduse või publitsistikaga tegelevale kirjanikule, kes elavdab Tartu kirjanduselu ja aitab kujundada linna mainet rahvusvaheliselt tuntud kirjandussõbraliku linnana. Stipendiumile kandideerimiseks tuli Tartu Kultuurkapitalile esitada nägemus Tartu linnakirjaniku rollist, mida taotleja peab olema stipendiumi saamisel valmis täitma, ning anda ülevaade senisest loomingulisest tegevusest ja tegevusest, mida taotleja kavatseb ellu viia 2019. aastal.

Linnakirjaniku stipendiumi antakse välja kolmandat aastat ja see on üks Tartu tegevustest UNESCO rahvusvahelise kirjanduslinnana. Tartu linnakirjaniku tiitlit on kandnud 2017. aastal Kristiina Ehin ja eelmisel aastal Mikä Keränen.