Tallinn, 23.02.2020. Riigi kultuuri- ja spordipreemiad anti üle Eesti Teaduste Akadeemia saalis koos riiklike teaduspreemiate ning Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinnaga. Foto: Jaanus Lensment

Praegu teeb meeskond ettevalmistusi, et korraldada festival kombineeritult – nii kohapeal kui ka veebis, kuigi kindlustunnet selle võimalikkuses ei ole, vahendab ERR-i kultuuriportaal saadet "Delta".

Lokk märkis, et ei usu elu seeski, et filmikunst koliks lõplikult, jäädavalt ja sajaprotsendiliselt internetti. "See viirus on üks huvitav asi. Ta loob ekstremaalse situatsiooni, mis sunnib inimesi otsima uusi lahendusi. Siin [filmimaailmas] on täpselt samamoodi."

Loki sõnul peab PÖFF praegu väärtustama hetke, kus nad on ja üritama teha prognoose ning otsuseid suhteliselt lühiajaliselt ja käigu pealt. "Paljud festivalid, sealhulgas ka meie proovime ette valmistada seda, et oleksime vähemasti sellel aastal ideaalis kombineeritult, et vähemalt midagi toimuks ka live's ja võib-olla mingisugune osa oleks digitaalselt online'is. Aga ega me kindlad ei ole."

Filmide veebis näitamise puhul on suurim küsimus piraatlus, mille eest pole võimalik festivale sellise korralduse puhul kaitsta, sõnas Lokk. "On ju väga lihtne põhimõtteliselt tõmmata film alla või salvestada see ekraani pealt."

Lokk tõdes, et tekkinud olukord on katastroofiline ja teeb elu filmitööstusele tervikuna väga raskeks.

Loe täispikka teksti siit.