Filmi „Ema” naiskond Tribeca lõputseremoonial: (vasakult) režissöör Kadri Kõusaar, peaosatäitja Tiina Mälberg, produtsent Aet Laigu ja stsenarist Leana Jalukse Foto: erakogu

Kadri Kõusaare kolmas mängufilm, mis esilinastus New Yorgis Tribeca filmifestivalil, võeti Ameerikas väga hästi vastu. Film osales ka rahvusvahelises võistlusprogrammis. „Sellele festivalile ja rahvusvaheliste filmide võistlusprogrammi jõudmine on Eesti filmi jaoks ainukordne, erakordne ja väga suur saavutus. Muidugi on kahju, et me ei toonud mingit preemiat koju, aga juba sinna saamine on väga suur asi,” sõnab filmi peaosatäitja Tiina Mälberg. Edasine teekond viib „Ema” Cannes’i filmifestivalile, kus toimub filmi rahvusvaheline turuesilinastus. Cannes’is esindab filmi USA müügiagent The Film Sales Company.

Tribeca festivalil oli „Emal” neli linastust, millele järgnes kohtumine publikuga. Mälbergi sõnul on Ameerika publiku reaktsioon aktiivsem ja avatum kui siin. „Seal oldi filmist avatumalt vaimustuses,” kinnitab Mälberg. „Uuriti, kas Eesti mehed ongi nii vaiksed ja miks isategelane midagi ei ütle. Palju küsiti minu kehastatud tegelase kohta, kes on ju küllaltki sissepoole, suletud ja mitte just kõige toredam karakter. Küsiti, kas seda oli keeruline mängida ja kuidas ma selleks valmistusin. Vaimustust pälvis see, et Jaan Pehk, kes mängib filmis politseinikku, polegi kutseline näitleja, vaid hoopis luuletaja ja muusik. Imetleti Siim Maatenit. Liis Laigna mängitud ületöötanud ja töösse mitte kõige põhjalikumalt suhtuv arst tekitas reaktsioone – Ameerika vaataja tundis selle ära,” kirjeldab Mälberg.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: