Tiit Kuusiku nimelisel lauluvõistlusel Estonia Teatri talveaias pälvis 2000-kroonise peapreemia Villu Valdmaa. Valdmaa (s 1964) on Estonia Teatri solist, õpib ühtlasi EMA magistratuuris Vilma Mallese juures.

Teist-kolmandat preemiat (=85 1000 krooni) jagasid Pirjo Levandi, samuti Estonia ooperisolist, ja Sibeliuse Akadeemia tudeng Tarmo Tamjärv. Lisapreemiad said Atlan Karp, Priit Põldma ja Katrina Räni. Parimad kontsertmeistrid olid Kai Ploom ja Martti Raide.

Kuusiku-nimelist lauluvõistlust korraldab Estonia Selts, võistlus toimus teist korda, selle eripäraks on, et esitatakse vaid eesti komponistide loomingut.

Zhürii esimees Naan Põld, tuntud lauluprofessor Hamburgist ütles Eesti Päevalehele, et Villu Valdmaa esinemine oli võistluse parim üllatus. "Oli tunda kauaaegset ettevalmistust ja põhjalikku süvenemist, ansambel kontsertmeister Martti Raidega oli haruldane," sõnas Põld.

Naan Põld hindab kõrgelt Kuusiku-nimelise lauluvõistluse rolli Eesti kultuurielus: "Pean väga oluliseks, et nii lauljad, õppurid kui ka publik pööravad seeläbi rohkem tähelepanu eesti heliloojate vokaalmuusikale, mille seas on veel palju avastamata väärtusi. Võistlus on ka heaks stiimuliks noortele lauljatele."

Järgmine Kuusiku-nimeline lauluvõistlus toimub kahe aasta pärast.

EPL