Nagu ühel õigel suurkontserdil on Metallica päralt monumentaalne lava. Foto on selle ülesseadmisest. Foto: Merje Merdik

„Metallica on oma karjääri kõige paremas vormis,” ütleb 14. korda rokiklassikute kontserdile minev Indrek Ränd, kes nägi bändi viimati laval 6. juulil Berliinis. Igapäevaelus väikese ehitusettevõtte juhatuse liige on Metallicat kuulanud 1980. aastate keskpaigast, kui nende muusika raudse eesriide taha jõudis, ning reisinud kontsertidega kaasa Soome, Poola, Austriasse ja Saksamaale.

„Meeste hea vorm väljendub nende koosmängus,” tõdeb Ränd. Bänd on ise öelnud, et nad pole võib-olla kunagi rohkem koos harjutanud kui praegu: tegelenud nii pühendunult ainult muusikaga. Metallica võtab end tõsiselt ja tahab publikule pakkuda kvaliteetset elamust.

Muusikasõbra hinnangul on mehed võrreldes varasemate tuuridega laval kontsentreeritumad ja esinemine läbimõeldum. „Vahe näiteks 1999. aastaga, kui nad esimest korda Eestis esinesid, on märgatav. Aga eks siis oli neil ka alkoholiga rohkem probleeme,” meenutab Ränd. Fänniringkondades pole olnud ka kuulda, et praegu mehed mõnuainetega pahuksis oleks. „Lavalt seda igal juhul kuidagi paista ei ole.”

« Avalehele 17 Kommentaari