„Ühemeheshowd” saadab küll teatud siirus, aga see ei saavuta sellist küpsust, mida ootaks sellist temaatikat käsitlevalt linateoselt. foto: kaader filmist

Kuidas arvustada tõestisündinud loost inspireeritud filmi, mis pajatab draamakomöödia võtmes vähiga võitleva mehe teekonnast? Filmi, kus peategelast – öise vööndi raadiosaate juhti Chucki – mängib sama mees (püstijalakoomik Stewart Johnson), kelle läbielamistel see põhineb? „Ühemeheshow” nime kandev film tuleb välja meeste tervisele tähelepanu pöörava teemakuu, movembri auks, seades kiiduväärse eesmärgi pöörata tähelepanu meeste tervisehädadele. Osa tulust lubatakse annetada ka vähiravifondile.

Kuidas arvustada filmi, mis on sättinud endale sedavõrd üllaid sihte ja võtnud ette isikliku loo ekraniseerimise? Seda eriti olukorras, kus linateos pole kõige paremini välja kukkunud. Nimelt varjutab „Ühemeheshow” õilsaid kavatsusi lõtv ülesehitus ja puine tempo, millega õõtsutab see silmatorkavalt väikese eelarvega ja pigem väiksematele ekraanidele sobituv film vaatajat läbi plakatliku suhtedraama ja rahke huumoriga soolatud kliiniliste toimingute. Põimudes ümber muheda ja sümpaatse olekuga kolmekümnendates Chucki diagnoosi saamise ja sellega tegelemise teekonna, püüab lugu avada ka vähiga võitlemise suhet inimsuhete, töö ning jõu leidmisega.

Avalehele
5 Kommentaari
Loe veel: