Raamatukogu Foto: Eero Vabamägi

Aastaauhindade põhižürii koosseisus Mart Velsker (esimees), Tiina Tarik, Heili Sibrits, Mari Peegel ja Leo Luks valis aastaauhindadele kandideerima järgnevad teosed:

PROOSA
*Kätlin Kaldmaa "Väike terav nuga"
*Maarja Kangro "Hüppa tulle"
*Jan Kaus "Ma olen elus" ja "Tallinna kaart"
*Mudlum "Tõsine inimene"
*Urmas Vadi "Kuidas me kõik reas niimoodi läheme"
*Mait Vaik "Tööpäeva lõpp"

LUULE
*Eda Ahi "Julgeolek"
*Vahur Afanasjev "Kuidas peab elama"
*Hasso Krull "Kui kivid olid veel pehmed"
*Carolina Pihelgas "Kiri kodust"
*Toomas Raudam "See on T"
*Kaur Riismaa "Teekond päeva lõppu" ja "Merimetsa"

NÄITEKIRJANDUS
*Martin Algus "Väävelmagnooliad“
*Taavi Eelmaa, Peeter Jalakas ja Tarmo Jüristo "Millest me räägime, kui me räägime armastusest ehk Barbarella"
*Mari-Liis Lill ja Paavo Piik "Varesele valu..." ja "Harakale haigus..."
*Toomas Suuman "Viimase öö õigus"
*Urmas Vadi "Kus sa oled, Juhan Liiv?"
*Tõnu Õnnepalu "Vennas"

ESSEISTIKA
*Jaan Kaplinski "Mõtsa ja tagasi"
*(:) kivisildnik "Laulurahvas hakkas mõtlema"
*Mihkel Kunnus "Roheline süü"
*Mihkel Mutt "Õhtumaa Eesti I"
*Jüri Talvet "Kümme kirja Montaigne’ile"
*Marek Tamm "Hiiglaste õlgadel"

VABAAUHIND
*Hellar Grabbi "Neli presidenti“"
*Leonhard Lapin „Siintallinn“
*Leelo Laurits „Kütioru tillukesed asjad“
*„Olematute raamatute antoloogia“
*Lauri Sommer „Sealpool sood“
*Udo Uibo „Sõnalood“

TÕLKEKIRJANDUS
Žürii koosseisus Triinu Tamm (esimees), Tiia Valdre ja Olavi Teppan valis aastaauhindadele kandideerima järgnevad teosed:

ILUKIRJADUSLIK TÕLGE VÕÕRKEELEST EESTI KEELDE
*Veronika Einberg / Jevgeni Vodolazkin "Lavr: romaan müstilisest ravitsejast"
*Kalle Kasemaa / David Grossman "Maailma otsa"
*Märt Läänemets / Mo Yan (pseud) "Punane sorgo"
*Carolina Pihelgas / Konstantinos Petrou Kavafis "Kogutud luuletused"
*Lauri Saaber / V. S. Naipaul "Jõekäärus"
*Maiga Varik / Viktor Pelevin "S.N.U.F.F"

ILUKIRJANDUSLIK TÕLGE EESTI KEELEST VÕÕRKEELDE
*Antoine Chalvin / Andrus Kivirähk "Rehepapp", Mehis Heinsaar "Liblikmees ja teisi novelle"
*Adam Cullen / Emil Tode "Raadio"
*Guntars Godiņš / Ene Mihkelson "Katkuhaud", Andrus Kivirähk "Lotte ja kuukivi saladus", Leelo Tungal "Mitmekülgne hüljes"
*Jean Pascal Ollivry / Indrek Hargla "Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus", Piret Raud. "Printsess Lulu ja härra Kere"
*Krisztina Lengyel Tóth / Tõnu Õnnepalu "Mandala", Jaan Undusk "Lühiproosa" (üks tõlkijatest)
*Tatjana Verhoustinskaja / Andrus Kivirähk "Mees, kes teadis ussisõnu"

LASTEKIRJANDUS
Lastekirjanduse žürii koosseisus Mare Müürsepp (esimees), Veronika Kivisilla ja Anti Saar, valis aastaauhindadele kandideerima järgnevad teosed:

*Contra "Kõik on kõige targemad"
*Andry Ervald "Unenäorong"
*Hille Karm "Kui vanaema väike oli"
*Indrek Koff "Kirju koer"
*Kairi Look "Lennujaama lutikad ei anna alla"
*Kätlin Vainola "Kus on armastus?"

VENEKEELSE AUTORI KIRJANDUSAUHIND
Venekeelse autori kirjandusauhinna žürii koosseisus Irina Belobrovtseva (esimees), Ilona Kivirähk ja Andrei Mokijevski, valis aastaauhindadele kandideerima järgnevad teosed:
*Jelena Skulskaja «Мраморный лебедь»
*Jaan Kaplinski «Белые бабочки ночи»
*Nadežda Katajeva-Valk «Там, где я родилась»
*Vladimir Tšerdakov «Эй, Нарва!»
*Andres Jaaksoo «Ключ к эстонской детской и юношеской литаратуре XIX-XXI»

ARTIKLIAUHIND
Artikliauhinna žürii koosseisus Aare Pilv (esimees), Maria-Kristiina Lotman ja Peeter Torop valis aastaauhindadele kandideerima järgmised artiklid:
* Maarja Hollo "Varemed ja aiad. Barokk-kirjanduse esteetika Bernard Kangro Tartu-romaanides" (Keel ja Kirjandus 2014, nr 11)
* Krista Keedus "Karl Ristikivi ajalooliste romaanide sari: võrdlus Dante Alighieri "Jumaliku komöödiaga"" (Methis 2014, nr 13)
* Leo Luks "Eesti kirjanduse kadunud kodu" (Keel ja Kirjandus 2014, nr 10)
* Mihkel Mutt "Tamjevski ja Dostosaare" (Looming 2014, nr 1)
* Indrek Ojam "Madis Kõivu dramaatiline filosoofia kui dialoog vägivalla olemusega" (Looming 2014, nr 12)