Kuigi eurooplastele võib näida, et peaksime arvestama aega EK ja PK ehk enne koroonat ja pärast koroonat, ei ole sellised tapvad viiruspuhangud (SARS, ebola jne) ka lähiminevikus kuigi haruldased. Netflixi „sobival” ajal ilmunud kuueosaline seriaal „How to prevent an outbreak” ehk „Kuidas ära hoida pandeemiat” ennustab tulevikku erakordse täpsusega.

Esmaspäeval ETV ekraanile jõudnud verivärske dokumentaalfilm „Koroonaviirus” annab ülevaate sündmuste ahela algusest. Eriti mõjuvad (eeldatavasti autentsed) kaadrid sealsetes haiglates hulluvatest meditsiinitöötajatest, maas lebavatest laipadest ja rõdul appi karjuvast naisest, kel on ema toas suremas. 

2011. aastal ei pälvinud Steven Soderberghi mängufilm „Nakkus” eriti tähelepanu. Film, kus nähtamatu viirus niidab inimesi kui loogu, võis toona vaatajaile tunduda ilmselt kiretuvõitu ja liiga akadeemiline. Nüüd näib see kui praeguse olukorra adekvaatne kirjeldus, seda nii viiruse leviku (tõsi, filmis „langevad” hulganisti ka noored) kui ka kasutusele võetud meetmete kohapealt. 

Avalehele
18 Kommentaari
Loe veel: