Hooaja avaetendused toimuvad 22. ja 24. septembril Mustpeade majas, kus viiakse läbi teatraliseeritud ekskursioon "Jalutuskäik Püha Mauritiuse maailma", mille käigus tutvustatakse ajaloolist hoonet keldrist pööninguni.

Mustpeade maja ja vennaskonna ajalugu tutvustavat ekskursioon-etendust mängis VAT Teater ka tänavustel vanalinnapäevadel, kaasa löövad vanamuusikaansambel Cantores Vagantes, segakoor Noorus ning 32. keskkooli kooliteater.

Esimese esietenduseni jõuab VAT Teatri näitlejaskond oktoobris, mil Mustpeade maja teatripööningul esietendub Rein Aguri uus töö - William Shakespeare'i ajalookroonika "Henry V". Nimiosalist mängib uuslavastuses Tõnu Oja, näitlejatest teevad kaasa Mart Kampus, Haide Männamäe, Tanel Saar, Margo Teder jt.

Kunstnik on Jelena Girlin, helilooja Raimo Kangro, liikumisjuht Marge Ehrenbusch, videoülesvõtted tegi Riho Västrik.

Aare Toikka sõnul on teatripööning põnev paik. "Esmalt seetõttu, et seal kummitab ja teisalt seetõttu, et pööningu korrastamise ajal sel suvel leidis VAT Teatri näiteseltskond pööningu põranda alla peidetud rahakasti," ütles Toikka ETAle.

See oli tähenduslik leid, sest lavastaja Rein Agur arvab Henry V kuulsusrikkast sõjakäigust nõnda: "See on üks kurb ja naljakas lugu inimese rahahimust."

1. oktoobril 1987 asutatud vabateater VAT Teater saab sel sügisel 13- aastaseks.