Film serveerib üsna vänget kraami, mis peaks mällu sööbima ja meenuma ka hulk aega pärast kinoskäiku, olgu see teile meeltmööda või mitte. kaader filmist

See on Quentin Tarantino kaheksas film, mida ta ka kohe filmi alguses tiitrites märgib. Olgu veel kohe ära öeldud, et film oli esitatud Kuldgloobuse nominendiks kolmes kategoorias. Auhinnakategooriad olid: parim naiskõrvalosa – Jennifer Jason Leigh, parim stsenaarium – Quentin Tarantino ja parim originaalmuusika – Ennio Morricone. Morricone pälvis igati teenitult ka preemia. Ja kui aus olla, siis vähemalt Jennifer Jason Leigh oleks võinud samuti preemia saada. Stsenaariumi kallal iriseksin selles mõttes, et see polnud kuigivõrd filmilik, jäi liiga literatuurseks, vähedünaamiliseks.

Kui te olete Tarantino fänn, siis pettuma kindlasti ei pea. Teisalt pole see film, mida mina isiklikult julgeksin soovitada vaatama minna. Filmina väärib „Vihane kaheksa” igati kinnominekut, on kauneid kaadreid, on head näitlemist, on lugu ja muusika. See on pigem hea film, kuid mitte Tarantino seniste tööde tipp. „Kill Billi” kõrval on kaheksa vihase lugu siiski üsna säästukas dieetlurr.

Avalehele
3 Kommentaari
Loe veel: