Maarja Johanna Mägi Laura Pählapuu

Täna tähistati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool kooli asutaja ja pikaaegse juhataja, lavastaja, näitleja ja õpetaja Voldemar Panso (30. XI 1920 – 27. XII 1977) 99. sünniaastapäeva. Panso preemia anti üle Draamateatris pärast XXIX lennu etendust "Päikese lapsed".

Pärast Panso surma, 1978. aastal asutati Jaak Alliku ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri ettepanekul kultuuriministri käskkirjaga Voldemar Panso nimeline auhind, mida antakse eeskuju väärivale ja perspektiivikale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli üliõpilasele.

Varasemate laureaatide seas on Ain Lutsepp, Andrus Vaarik, Elmo Nüganen, Katariina Unt, Tambet Tuisk, Priit Võigemast, Risto Kübar, Priit ja Märt Pius, Rea Lest jpt. Auhinnaga kaasneb mälestusmedal (autor Margus Kadarik) ja Eesti Kultuurkapitali rahaline preemia.

23. novembril esietendunud "Päikese lapsed" (lavastaja Uku Uusberg) on 2020. aasta kevadel kooli lõpetava XXIX lennu viies diplomilavastus. Veel näeb tudengeid Tallinna Linnateatri ("Väike prints"), Sakala 3 („Valgete vete sina”), Kuressaare Linnateatri („Liiga palju armastust”) ja Theatrumi („Godot´d oodates”) laval. Veebruaris jõuavad esietenduseni kolme lavastajaüliõpilase diplomilavastused Vanemuises, NUKUs ja VAT Teatris.