Kairi Prints Rauno_Volmar

Tänane reisi-eri on eriline, sest fookuses on kaks maailmarändurit, kes on kahe peale läbi rännanud rohkem riike, kui neid maailmas üldse on. Seda teineteisest olenemata. Kerli Nõu kontol on 102 riiki, mis tähendab, et ta on täitnud reisisellide olümpianormi ja on oma vanusegrupis enim reisinud Eesti naine. Teine kangelane Tiit Pruuli on rännanud veelgi rohkemates riikides – ise ta neid enam ei loenda, aga kuulduste järgi võiks neid umbes 130 olla küll. Mõlemal reisisellil on maailmaga lähedased suhted: Kerlil ilmus hiljuti raamat „Mina ja maailm”, Tiidul „Minu maailm”.

Mitmes riigis on käinud enamik eestlasi? Vaevalt et suurt rohkemates kui paarikümnes, pigem ikka vähemates. Ent nagu ütleb Kerli, siis ega tavainimesel maksagi hakata kvantiteeti taga ajama, ikka kvaliteeti.

Oled sa ikka tavainimene? Äkki peitub sinus hoopis potentsiaalne maailmarändur? Loe, mida kaks maailmarändurit räägivad, ja kuulata oma sisemist häält, kas tahaksid nende moodi olla. Võid alustada kasvõi kolmest riigist, mille Lonely Planet on valinud selle aasta parimateks sihtkohtadeks. Eriti mugavaks teeb asja see, et kolmandana nimetatud sihtkoht Soome on sul suure tõenäosusega juba tänavuses reisipäevikus kirjas. Ise-
asi, kas mugavus on just maailmaränduri põhiväärtus…

Mugavus, alalhoidlikkus… Kirjanik André Gide – mäletan, kui võimsalt tema „Immoralist” mul kunagi teismeeas juhet kokku ajas – on öelnud: „Inimene ei saa avastada uusi ookeane, kui ta kardab kallast silmist lasta.” Kuldsed sõnad. Nii et jah, julgete päralt on maailm!