Irmeli Karja Foto: Hendrik Osula

Roheline on looduse põhivärv, mis tähistab elu rikkusi. See on uute alguste ja kasvu värv. Kollane on tuntud kui intelligentsuse ja vaimsete võimete kasvataja. Oranž avardab mõtlemist ja helelilla mõjub spirituaalselt... Igal värvil on oma mõju. Isegi kui seda mitte uskuda, jäävad alles uued algused ja kasv, intelligentsus ja vaimsed võimed, mõtlemise avardumine ja spirituaalsus. Just uue aasta alguses on hea neile asjadele mõelda ja miks mitte ka panustada. Igal juhul tasub oma ellu värve lubada – olgu siis otsesel või kaudsel moel. Kas võõpad oma kodu hoopis teist tooni või ammutad inspiratsiooni sinisest taevast...

Maailmakuulus värvitoonide standardsüsteemi pidaja Pantone on kuulutanud aasta värviks jõulise violetse – täpsemini ultravioletse. Kõlab väljakutsuvalt ja miks mitte seda oma koduses interjööris katsetada. Sobib aktsendiks paljude värvide kõrvale.

Värve armastab enda ümber ka armeenia juurtega turundusjuht Lucine Ayanian. Tema kesklinnakodu värvilaigud on maalid, raamatud ja vaibad. Muidu on ta rüütanud oma kodu peamiselt valgesse, selle keskel puhkab tema keha ja vaim kõige paremini välja.

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskuse juhataja Tuulike Kivestu eelistab samuti valget, sest see on lihtne, puhas ja rahulik ning sobib kõigega. Olulised on aktsendid, mis sellele rahulikule toonile särtsu annavad.

LP Kodu veergudel saad heita pilgu nii Tuulikese kui ka Lucine koju.

Avasta toonid, mis sinule sobivad. Kas tahad elada keset värvikirevust või eelistad neutraalsust ja naturaalsust? Igaühele oma.