foto: kaader filmist

Vendade Strugatskite romaanil põhinevast 2008. aasta filmist „Asustatud saar” ja selle 2009. aasta järjest tuntud Vassili Stepanov astus 10. aprilli hommikul oma Moskva korteri aknast välja –pealtnägijate sõnul silmanähtavalt sihilikult. Õnneks jäi tõsiseid vigastusi saanud Stepanov siiski ellu ja toimetati haiglasse. Viimaste uudiste kohaselt viidi näitleja juba mõni päev hiljem psühhiaatriakliinikusse, kus tal diagnoositi skisofreenia.

„Jah, kukkusin, aga see polnud juhus. Keegi ei lükanud mind… Kahju ainult, et filmimeeskonda alt vedasin, katkestasin võtted,” sõnas Stepanov. „Mul oli vaja meditsiinilist abi, aga arst-psühhiaater soovitas mul järgmine kord korrus kõrgemalt alla hüpata. Kõigil on mulje, et tegin seda tähelepanu saamiseks, aga see pole tõsi,” lisas ta.

Vene meedias levivad kuuldused, et Stepanov olevat juba mõnda aega mustas masenduses olnud ja kurtnud oma 30. sünnipäeval ka ajakirjanikele, et teda kuskile tööle ei võeta, „isegi mitte politseisse” – näitleja isa oli politseinik ja enne Vassili näitlejaks saamist ootas perekond temalt sama karjäärivalikut. Stepanov olevat hellitanud lootust, et ühel hetkel vabaneb talle mõnes teatris koht, kuid tulutult.

Tegu polevat olnud Stepanovi esimese suitsiidikatsega.