Üks 1990. aastatel politseis töötanud allikas muigab, et kui praegu kibelevad noored IT-d õppima, siis toona oli õnnistatud valdkonnaks toll. Just seal liikus raha ja smugeldati kõikvõimalikku kaupa. Relvad, salaalkohol ja -sigaretid, narkootikumid – kõik oli osa sellest. Kuna Estonia vrakki pole tuukrid ülipõhjalikult uurinud, on siiani õhus jutud sellest, mida kõike võidi pardal vedada.

Kahtluste keskmes oli ka Igor Krištapovitš, kes töötas Nõukogude aja lõpus KGB vastuluure osakonnas ja tegeles salakaubaveo uurimisega. 1991.–1993. aastani oli ta tolliameti peadirektori asetäitja, misjärel läks edasi turvafirmasse ESS eskortteenuste peaspetsialistiks. Põhimõtteliselt jätkas ta ka erasektoris merevedude eest vastutamist.

Mõrtsukas koduhoovis


Krištapovitši elutee lõppes 1994. aasta 22. oktoobri õhtul Lasnamäel Liikuri tänaval kodumaja akende all. Tal olid tuttavad külas, hiljem läks ta oma koeraga õue, et auto tasulisse parklasse viia. Ta märkas, et masinal on üks rehv tühi – keegi oli selle läbi torganud. Ta hakkas ratast vahetama, aga selja tagant tuli mõrtsukas, kes tulistas teda summutiga püstolist TT kaks korda pähe. 

Avalehele
529 Kommentaari
Loe veel: