Silvia-Sigrid sõdalase Haven Trooperina mängust „Metal Gear Solid 4: Sons of the Patriots” pani ka Londoni publiku kulme kergitama. Fotod: Ruudu Rahumaru, Üllar Sillaots

Kuigi veel lapsekingades, muutub cosplay-kultuur Eestis tasahilju enesekindlamaks. Eesti cosplayer’ite ajaarvamine tiksub igasügisese Jaapani popkultuurifestivali AniMatsuri rütmis. AniMatsuril peetakse cosplay-võistlusi ja entusiastid saavad seal oma kostüüme uhkusega näidata. Enamik cosplayer’eid ongi kostüümimängu pisiku saanud animehuvist ja oma lemmiktegelaseks kehastumine on kõigest samm edasi kiindumusredelil. Seega on cosplay kindlasti nišihuvi.

AniMatsuri kaaskorraldaja ja Jaapani popkultuuri asjatundja Rait Piiri sõnul leidub neidki, kelle jaoks on cosplay parandamatute veidrike pärusmaa, aga enamiku suhtumine on siiski õlgukehitav, sest ei teata, millega on tegu. Siiski kosub koos anime menukuse suurenemisega ka cosplay harrastajate hulk. Kui veel paar aastat tagasi tegid AniMatsuril ilma cosplay’ga rohkem harjunud lätlased, on eestlaste kostüümid kiiresti üha uhkemaks läinud ja neile on juba raske vastu panna.

Loe pikemalt, mis sunnib täiskasvanud inimesi multikakangelasteks kehastuma ja mille järgi nad endale uusi projekte valivad.

« Avalehele 0 Kommentaari
Loe veel: