Tapa raudteejaamas mängitav „Aleksei Karenin”, milles Elina Purdel on täita Anna Karenina roll, on näitlejanna sõnul heas mõttes vanamoodne klassikaline teater. Keegi ei ole alasti, keegi ei püherda milleski. Foto: Priit Simson

Ei pea olema Sherlock, et lugeda Elina Purde (33) näoilmest ja õhinast, et see ei ole tema jaoks lihtsalt üks järjekordne lavastus. Kohtumisele tuleb ta veel Tallinnas Vabal Laval toimuvast proovist, ehkki peagi kolib trupp juba Tapale, mille raudteejaamas hakatakse etendusi mängima.

Lev Tolstoi romaani põhjal on näidendi kirjutanud Vassili Sigarev. Kui Elinale tehti ettepanek Annat mängida, võttis ta selle hetkegi mõtlemata vastu. „Kes ütleb ei, kui öeldakse, et mängi Anna Kareninat? Näidendit lugedes sain aga aru, et see, mida Anna tunneb, on teisejärguline. See on hoopis mehe lugu, armastuse avastamise ja andestamise võimalikkuse lugu,” ütleb Elina. Kuidas jõuab Aleksei selleni, et on valmis naisel teisega minna laskma? Mil viisil leiab võimaluse andestada, kui naine otsustab ikkagi jääda? Kuidas tuleb abikaasa toime sellega, kui Anna viimaks ikkagi põgeneb? „See mees saab igatpidi nii haiget, et ta on täiesti puruks. See on väga inimlik lugu,” mõtiskleb Elina.

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: