Selleks et kohtuda Urmas Alenderi poja Ion Alenderiga (41), tuleb lennata Hispaaniasse Marbellasse. Varem edukalt infotehnoloogiavallas tegutsenud Ion kolis selle aasta alguses Eestist Hispaaniasse. Praegu peatub ta mägedes asuvas Sierra Blanca linnaosas vanas villas, mille avaralt terrassilt vaadates jääb paremale helesinine meri ja vasakule maalilised pilvevahtu uppunud mäed. Unelmate vaatepilt, mida Eestis ei kohta kunagi ega kusagil. Meretuultest kaugemal mägedes asuv Sierra Blanca on üks Marbella kallimaid elurajoone, mille uhkete villade hinnad algavad kahest-kolmest miljonist eurost. Siin elatakse kõrgete kivimüüride taga ning päratut luksust võib tõkkepuude ja suletud väravatega eraldatud elurajooni pääsenu üksnes aimata.

Ion alles harjub Hispaania eluga. Aga ta on hästi kohanenud, nagu ka tema kaks Eestist kaasa võetud koera, viieaastane itaalia mastif Hera ja aastane prantsuse buldog Zeus, kes tunnevad end Hispaania sooja päikese all väga hästi. Zeus on koguni nii julge, et usaldab end koos peremehe või parajasti isal külas oleva tütre Lisa Maribeliga (11) õueala basseinis kastmas käia. Hera vaatab sellist arusaamatut veesõprust pelglikult kaugusest, teda ei meelita naljalt vette ka kõige palavamal päeval.


Oma õest Yokost kolm aastat vanem Ion on pärinud isalt ninakuju, ta suitsetab palju nagu tema kadunud isagi ja on sama hingeline, nagu oli Urmas Alender. Isast rääkides läheb Ionil aeg-ajalt silmanurk märjaks ning ta peab jutu katkestama ja uue sigareti süütama, et end pisut koguda. Temaga jutule saada pole kerge, sest Ion on loomult kinnine ja tagasihoidlik. Ka ei pea ta end kellekski, kes peaks avalikkuse ees oma elust rääkima. „Ega see, et mu isa oli kunagi kuulus laulja, ei tee mind ju kuidagi eriliseks,” ütleb ta. Täna teeb ta LP-le siiski erandi. Istume villa terrassil kõrvetava päikese eest varjus, Ion segab sidrunilimonaadist ja punasest veinist hispaanlaste seas väga armastatud kokteili Tinto de Verano ja meie jutt võib alata.

Avalehele
Loe veel: