Irina Osinovskaja ja Oleg Ossinovski

Aprilli keskel lahvatas avalikkuses uudis, et Eesti rikkaim abielupaar Oleg Ossinovski ja Irina Osinovskaja (just nii kirjutatakse tema nime) lahutavad oma 30 aastat kestnud abielu. Paaril on kaks poega: 30-aastane Jevgeni (kes töötab tervise- ja tööministrina) ja 13-aastane Mark, kes elab emaga Tabasalus asuvas eramus. Pereisa kolis ühisest kodust välja veidi üle kahe kuu tagasi. Sest selline oli Irina otsus. Pole mõtet jätkata nägude tegemist ja perekonna mängimist, kui üks pool on reetnud kogu tiimi, leiab Irina Osinovskaja.
Kohtume Irinaga pere Tabasalu kodus, mis on tõeline kindlus. Krunti piirab kõrge kivimüür, massiivne puldiga avatav värav jätab kogu mõisahoovi meenutava siseaia privaatseks, uhke ja suur kolmekorruseline maja on iga sisekujundaja unistus ning aedniku hallata on terve hektar eramu ümber olevat maad. See kõik on aga väline. Just inimlikust kindlustundest on Irinal praegu väga puudu. Sel kevadel on tema elu kõige raskem aeg: tuleb läbi lõigata side mehega, kellega ta on koos olnud kogu oma elu, 18. eluaastast saati. See on otsus, millest ta ei taandu, sest ei kavatse lasta end alandada ega olla ootel – juhuks, kui teine pool on välja mõelnud stsenaariumi, kuidas elu edasi võiks minna. Muidugi on Irina kurb ja löödud, teisiti pole sellises olukorras mõeldavgi. Aga raske aeg tuleb läbi elada, sest ainult nii saame tugevamaks ja areneme, et kogemuse võrra rikkamana uut elu alustada. Saatus pani Irina ette võimaluse Olegi varjust välja tulla ja ta oskab seda hinnata.

Irina, te olite koos oma abikaasa Olegiga märtsis oma poja Jevgeni 30. sünnipäeval, mille tema abikaasa Triinu üllatuspeona organiseeris, ja tantsisite seal toredasti koos. Mitte keegi külalistest ei aimanud, et lähete veel samal kuul lahku. Mis juhtus?
Tegelikult oli meil selleks ajaks omavahel otsus tehtud. Kuna me ei tahtnud lähedasi häirida, siis suhtlesime viisakalt edasi. Lootsin väga, et jõuame omavahel ilusti kokkuleppele ja meie pärast ei pea keegi end ebamugavalt tundma. Kahjuks nii see ei läinud ja ma ei suutnud enam niiviisi nägusid tehes jätkata. Olegile oleks selline elukorraldus sobinud, aga mina palusin tal lahkuda ja ta kolis kodust välja kolm päeva pärast sünnipäevapidu.

Edasi loe juba homme ilmuvast LP-st!