Ekraanil on stseen põdraga, kelle sarvede otsas on hiiglaslik heinakuhi. „Nad arvavad, et on niimoodi suuremad ja vägevamad, aga kahjuks pole neil peeglit,” muheleb režissöör Joosep Matjus (34), kelle mõne päeva pärast esilinastuvat filmi „Tuulte tahutud maa” parasjagu Matsalu lähistel Jaagupi talus vaatame.

Pool tundi varem, kui taluhoovi astusime, tundus, nagu oleks aeg liikunud paarsada aastat tagasi. Hoonete katuseid katab samblakiht. On raske ette kujutada, et just siin ongi ta hiiglaslike ekraanide taga kokku monteerinud filmi, mille eesmärk pole ei rohkemat ega vähemat kui olla Eesti looduse esindusfilm.

Jaagupi talu leidis Matjus just filmi tõttu. „Otsisime võttepaiga lähedusse kohta, kus oleks soe, saaks tehnikat hoida ja akusid laadida. Uurisin, kas oleks võimalik kuskile üht suvetuba rentida,” räägib ta. Filmi meeskond juhatati taluni, mis nüüdseks kuulub Matjusele. „Siin korda luues leidsin piibli vahelt ühe vana matuselehe vana peremehe nime ja sünnikuupäevaga. See on sama, mis minul. Siis sain aru, et olen siin nagu Põrgupõhja uus Vanapagan, kes tuli maale, et õndsaks saada,” naerab ta.

Avalehele
6 Kommentaari
Loe veel: