Ajakirjanik Joosep Tiks Foto: Tiit Blaat

Eesti ajalehtede liit jagas eile ajakirjandusauhindu ning parimaks nooreks ajakirjanikuks tunnistati Eesti Päevalehe ajakirjanik Joosep Tiks. 2017. aasta suvel Eesti Päevalehte praktikale tulnud Tiks tõestas end kiirelt mitmekülgse ajakirjanikuna. Oma eripalgeliste lugude ja rikkaliku keelekasutusega on ta just viimase aasta jooksul teinud silmapaistvat tööd. Seda tõestab veel tõik, et Tiks nomineeriti ka Kanuti noortekampade lugude eest prestiižsele Bonnieri preemiale.

„2018 oli Joosepile läbilöögiaastaks. Eelkõige väärib mainimist, kui meisterlikult ja küpselt suudab ta kirjutada lugusid eri žanrites ning eri teemadel. Ta tunnetab sõnu ja sündmusi ning pakub lugejatele atmosfääri, nagu nad oleksid ise sündmuste keskel. Mul on eriti hea meel ka selle üle, et taas tuleb parima noore tiitel meile, mis tõestab, et Eesti Päevalehe ja Delfi toimetus on suurepärane koht arenemiseks,” sõnas Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald.

Aasta ajakirjanikuks tunnustati Tiksi kolleeg, Eesti Ekspressi ajakirjanik Tarmo Vahter, kes pälvis preemia ka parima arvamusartikli „Kes kurat loob Eestis riiki, kus keegi midagi teada ei tohi?” eest. Üheskoos Madis Jürgeniga kirjutatud artikli „Kirjaniku surm” eest said nad parima olemusloo auhinna.

Veel tunnustati Ekspress Meedia ajakirjanikke parima video, olemusloo kujunduse ning digilehtede artiklivaadete kategoorias. Elutööpreemia anti Maalehe ajakirjanikule Silja Lättemäele.

Aasta uudisloo auhinna sai Postimehe ajakirjanik Tiina Kaukvere. Preemia tõi lugudesari, mis rääkis kodakondsuse ja optantide probleemidest Ruttode perekonna näitel.