Ingrid Veidenberg Foto: Laura Nestor

Milline hämmastav kokkusattumus! Täpselt aasta tagasi ilmus jõulu-LP-s imeline armastuslugu, pikk intervjuu, milles laulja Evelin Samuel-Randvere ja pianist Johan Randvere rääkisid südamlikult sellest, et inimestevaheline kirg ja teineteisemõistmine ei küsi vanust. Evelin on Johanist 15 aastat vanem, nende abielu on õnnelik ja harmooniline.

Tänase kaaneloo peategelane – samuti Evelin – märgib elutargalt, et ilu ei seisne kortsude puudumises, vaid silmist kiirgavas elukogemuses. Ka tema on oma kaaslasest Siimust 15 aastat vanem.

Kindlasti ei ole sellised positiivsed näited ainsad ja tunneme selle üle suurt heameelt. Seni oli meie
macho-ühiskonnas kirjutamata reegel, et ainult mees võib võtta endast palju noorema naise. Vastupidist ei kujutanud keegi ettegi. Aga see ei pea ju ometi nii olema – inimesed on võrdsed, vanus on kõigest arv passis ja toimiva suhte puhul on miljon muud tegurit olulisemad kui kaaslase vanus.

Määrav on julgus elada ja armastada just täpselt nii, nagu sulle meeldib. Tuleb julgeda olla õnnelik. Rohkem rahulolevaid inimesi tänavuste jõululaudade ümber soovingi! Hoiame teineteist ja hoiame kokku! Ilusaid pühi, armsad LP lugejad!