Ingrid Veidenberg Foto: Olga Makina

Augustis kaheksa aastat tagasi kolisin Postimehe Arteri juhi kohalt Ekspress Meediasse. Mind inspireeris siit meediamajast pakutud suurepärane idee: tee nädalalõpuleht, mis kõnetaks mitte ainult naisi, vaid ka mehi, ja räägiks teemadest, millest inimene tahab vabal päeval lugeda. Mõtte algataja, tollase juhatuse esimehe Gunnar Kobini sõnul peaks uus ajaleht „tekitama tunde, et ohoo, tõesti huvitav värk!”. Hoolimata asjaolust, et 2012. aasta augustis polnud lehel ei nime ega toimetust, logost, kujundusest ja sisust rääkimata. Mäletan, kuidas olin augusti alguses oma ülikooliaja žurnalistikakursuse kokkutulekul, murekorts otsa ees: olen tulevase ajalehe peatoimetaja, aga sellel pole isegi nime. Kursusevennad algatasid spontaansed mõttetalgud, mis päädisid vastu hommikut välgatusega „LP”! Selle tähekombinatsiooniga on kõik öeldud: laupäev ja pühapäev, lugupeetud, kauamängiv… Kõlavalt sobiva nime kiitis heaks ka juhtkond ja suur töö uue lehe loomisega läks lahti. LP esimene number ilmus sama aasta 13. oktoobril.

Kaheksa aastat on läinud nagu lennates. LP ei pea end enam kellelegi tõestama. Lehe mainekatest intervjuudest on saanud tugev kaubamärk: neid antakse rõõmuga, neid oodatakse ja nauditakse. LP-s ilmunud ühiskonda raputanud lood on hõivanud Delfi kõige loetumate ja ostetumate lugude esikümne. LP on olnud hoogne, kõneainet pakkuv ja mõjukas. On seda vaieldamatult ka edaspidi, ilmudes möödunud aasta suvest reedeti ja veelgi suuremas koostöös Eesti Päevalehe võimeka toimetusega.

Minu oskused, panus, hing ja ideed on LP-le antud. 1. augustist keskendun oma teise, nüüdseks 24-aastaseks saanud ajakirjandusliku lapsukese – ajakirja Kroonika – veelgi suuremale edule kaasaaitamisele. LP töökas toimetus jääb kindlatesse kätesse senise tegevtoimetaja Kerttu Passi juhtimisel. LP on väga hoitud ja hingega tehtud, ma ei muretse tema pärast. Soovin armsale toimetusele jätkuvat kirge, nutikust ja teravust Eesti parima nädalalõpulehe tegemiseks. Olen ka edaspidi mõtetes teiega.