Kriss Põldma Foto: Hendrik Osula

Kriss Põldma (37) on endine tennise noortemeister üksik-, paaris- ja segapaarismängus. Ta on õpetanud tennist üle kümne aasta nii Eestis kui ka USA idarannikul. Tosin aastat tagasi treenis ta sealses Asim Senguni tenniseakadeemias lootustandvaid noormängijaid, olles samal ajal kapten ja number üks üksik- ja paarismängija Seton Hall Universitys, kus ta omandas kaks magistrikraadi.
Krissi vanaisa on legendaarne tennisetreener Evald Kree, ema Aita Põldma on Eesti üks tunnustatumaid lastetreenereid ja tema vend Jaak Põldma tippmängija – juba mitmendat aastat USA-s ülikoolis õppides sealne üliõpilasmeister, kes esindas läinud aastal Eestit Davis Cupil. 

Sada protsenti spordigeeniga Kriss aga enam võistlusspordiga ei tegele, käib vaid enda vormis hoidmiseks ühel päeval nädalas väljakult läbi – vana arm ju ei roosteta. Tennisereketi asemel hellitab ta nüüd käte vahel vääriskive – ahhaati, türkiisi ja roosat kvartsi –, meisterdades neist fashionista’de rõõmuks omanäolisi ehteid. Sel kuul avas Kriss Põldma Baltika kvartalis asuvas loomeinkubaatoris oma ehtestuudio, kus on väljas muljetavaldav valik tema meisterdatud poolvääriskividest ehteid kaubamärgi all „New Vintage by Kriss”.

Loe edasi, kuidas paadunud sporditüdruk endas loomingulisuse üles leidis, miks Eesti tippmodell Hedvig Maigre teda toetama asus ning kui palju võivad mõjutada elu saatuslikud juhused.

« Avalehele 6 Kommentaari