„Pole halba ilma heata,” konstateerib Kristina Šmigun-Vähi (41) energiliselt ja rõõmsameelselt, kui Komeedi kohvikus menüüs olevat „maailma parimat šokolaadikooki” maitseme. Tema olekust õhkub silmanähtavat rahu ja õnne, sest ta on hakkama saanud millegagi, mida veel neli aastat tagasi ei julgenud loota. Nädala pärast antakse talle Tartu ülikooli lõpuaktusel pidulikult diplom koos bakalaureusekraadiga, sest Kristina on lõpetanud sotsiaalteaduste valdkonna ettevõttemajanduse eriala.

Meie kohtumised Kristinaga on kulgenud nelja-aastaste vaheaegadega. 2010. aastal tegime intervjuu Kristina suurest elumuutusest: ta oli lõpetanud sportlasekarjääri, andnud välja elulooraamatu, tütar Victoria-Kris oli saamas kaheaastaseks ja ta ootas teist last, poeg Kristhor Tomi. Neli aastat hiljem, 2014. aastal antud intervjuu oli hoopis teistsugune, sest 2013. aasta detsembris pöördus Kristina elu pea peale. Ta sai teada, et tema 2006. aastal Torino olümpiamängude ajal antud dopinguproovid on avatud ja neist on leitud kahtlase molekuli jälgi. 

Viimasest intervjuust on möödas neli aastat ja me räägime jälle – hoopis rõõmsamas ja pingevabamas meeleolus, sest Kristina pole vahepealset aega muretsemisele kulutanud. 

Avalehele
131 Kommentaari
Loe veel: