Ingrid veidenberg Foto: Laura Nestor

Tänavu jääb suvi Eestis vahele. Kuni augusti keskpaigani lubatakse madalat temperatuuri, tuult ja vihma. Mida teha, kui suvesooja ei ole ega tule? Tänane LP jagab selleks ideid. Tuuline ilm sobib eriti hästi näiteks purjetamiseks (loe Toomas Tõniste intervjuud lk 8). Ehkki päevitamine ja merevees mõnulemine jääb ära, võib selle asemel hoopis langevarjuga pilvisest taevast alla hüpata (Keiu Virro räägib lk 32 oma kogemusest).

Mida jahedam on ilm, seda mõnusam on metsas luusida. Kel huvi, võib padrikutes ka metsavendade punkrite jälgi ajada (loe lk 20). Isegi külmal suvel on tore suveetendusest osa saada ja kultuuri nautida (vt lk 12), ent kerged kindad, pleed ja müts peavad külma kaitseks kindlasti kaasas olema.

Üleeile nägin linnas õlapaelteta suvekleidis naist. Kui pööraselt külm tal oli! Tõepoolest, kalendrisse vaadates on ju kesksuvi, juulikuu, igati sobilik aeg suvekleidi kandmiseks. Ent kui termomeeter näitab 14 soojakraadi, tuleb riietuda ilma, mitte aastaaja järgi – kampsun ja sulejope on tänavu suvel igati omal kohal. Ärge külmetage!