Kunagised Endla teatri näitlejad ja lavapoisid Jüri Vlassov ja Mihkel Smeljanski on teatriga tihedalt seotud olnud. Sealt trio ka kunagi alguse sai - seal olid stuudiod, pillid ja kostüümid ning hea õhustik. Foto: Ago Tammik

Kes ei teaks Kuldset Triot, Jüri Vlassovit ja Mihkel Smeljanskit, sõnu „Kes ei tööta, see ei söö” või pidžaamades esinemist? Kes tõesti ei tea või ei mäleta, võib sel suvel seada sammud Pärnu poole. Seal etendatakse Endla teatri suvelavastust „Pao-Pao. Kuldse Trio lood”, mis pajatab bändist ja pullimeestest nende neljakümneaastase karjääri vältel.

Laval astuvad nii iseenda kui ka teiste rollis üles ka bändimehed Vlassov ja Smeljanski ise. „Algul mõtlesime, et mis nali see on, et meist tuleb tükk,” muigab Mihkel Smeljanski. Kuldse Trio lugu tugineb varem ilmunud raamatul ja on Vlassovi sõnul enam-vähem tõene. „Päris täpselt kõik sama ei ole, aga keda see huvitabki? Kunstiline taotlus on ju ikka. Võib-olla kõik tegelased ei tee just seda, mida nad omal ajal tegid, aga see ei häiri. Seda teame ainult meie,” tunnistab Vlassov.

Avalehele
26 Kommentaari
Loe veel: