Pärast hommikuputru läksid laagrilised tõukerattamatkale. Seejärel ootas ees päeva parim osa: suplus Peipsi järves. Liisa Tagel

Kõigil laagrilistel on kaaluga probleeme – kellel rohkem, kellel vähem. Mõni teeb esimesi samme suure ülekaalu vähendamiseks, teine tegeleb juba saavutatud tulemuse kinnistamisega. Laagris on 14-aastane poiss, kes võttis möödunud aastal alla ligi 20 kilo, ja 10-aastane, kes on alates sügisest kaotanud seitse kilo. Varem kaalus ta umbes 60 kilo, nii et see on märkimisväärne saavutus.

Täna on kahe lapse kaal eilsest sada grammi suurem. See teeb nad tusaseks, aga kasvatajad selgitavad kähku, et kehad toimivad erinevalt ja number ei ole alati olulisim, millele keskenduda.

Rekord, 107,5 kilo kuulus laagri esimesel päeval 14-aastasele 180 sentimeetrit pikale poisile. Üsna tavaline kõhuka täiskasvanud mehe kaal, aga see tähendab kehamassiindeksit üle 33 ja selget rasvumist. Seitsmendal hommikul kaalub ta juba 102,9 kilo. Kõige raskem tüdruk, 11-aastane, kaalus laagrisse tulles 87,3 kilo.

Avalehele
62 Kommentaari
Loe veel: