Kollaaž

Kuum

Kommunismiohvrite memoriaal. Suurejooneline ja vajalik. Et mäletataks ja ei unustataks. Jääb vaid loota, et sellest rajatisest ei saa ehituspraaki tähistav märk, nagu on juhtunud klaasist sambaga Vabaduse platsil.

„Kremli ööbikute” triumf. See, et 23 300 huvilist ei pidanud paljuks sõita Narva etendust vaatama, räägib vaid üht – Jaak Joalaga seonduv köidab inimesi jätkuvalt.

Võrkpalli võlu. Eesti meeste võrkpallikoondis särab ja võidab ning tänulik fännikoor täidab saale Tallinnas, Riias... kõikjal!

Külm

„Kirjandusministeeriumi” sulgemine. Tekitab küsimusi, miks kaob riigitelevisiooni ekraanilt saade, mis Mart Juure asjatundlikul vedamisel inimesi raamatute maailma juhatas.

Tüütuks muutuv poliitika. Valimisteni on aega maa ja ilm, aga tekkivate parteide tähelepanuvajadus, vanade olijate tähtis jutt, spinnid ja kontraspinnid söövad juba vaikselt närve.

Tasuline rahvapidu. Vahva idee korraldada taasiseseisvumise tähistamiseks lauluväljakul rahvalik ühislaulmine sai määritud tobedast mõttest küsida pidulistelt pappi.