Foto: Priit Simson

Sügis on käes ja ilmad märgatavalt külmemaks läinud. Kooliaeg on alanud ja loodetavasti on kõik juba uude rutiini sisse elanud. Sügisega peavad kohanema ka lemmikloomad, sellepärast on septembrikuu lemmikloomarubriigis olulisel kohal igale loomaomanikule vajalik sügisene meelespea. See tuletab meelde kõige olulisemad aspektid, millega sügise hakul peab arvestama. Märka oma looma ja pane tähele, millised ohud võivad teda külmade ilmade saabudes varitseda!

Laupäevahommikuse kohvitassi kõrvale leiad siit meeleoluka intervjuu Märt Aguga, kes tutvustab oma kolme suursugust iiri punast setterit. Igal koeral on oma tegu ja lugu, kuid üks on kindel: Ferdinand, Ruudi ja Robin reisivad perega igal pool kaasas ja Märdi sõnul kasvatavad koerad enamjaolt üksteist ise.

EriVeti loomakliiniku loomaarst Kadi Viitmaa annab asjaliku ülevaate Eestis alles lapsekingades olevast loomade füsioteraapiast, millest saab kasu iga lemmikloom. Kadi jagab lihtsaid ja olulisi nõuandeid, kuidas tagada oma lemmiku igapäevane hea vorm ja füüsiline tervis, milliseid võimlemisharjutusi temaga kodus teha ja milleks see oluline on. Kindlasti ei saa mainimata jätta põnevat uut vesijooksumatti, millel loomad kliinikus lustida saavad.

Häid uudiseid jagub loomamaailmas veelgi, nimelt keelustas Eesti möödunud nädalal tsirkuses metsloomade kasutamise. See on hea uudis kõigile loomasõpradele, pealegi on tegemist Eesti looma­kaitseajaloo seni suurima võiduga. Mõnusat lugemist! 

Loe veel: