Kolmikutest maratoonaritele (vasakult: Lily, Liina ja Leila Luik) on osaks saanud arvestatavalt palju rahvusvahelist meediatähelepanu. Pildil jäädvustavad õdede jooksu Associated Pressi ajakirjanikud. Foto: Rauno Volmar

Trio to Rio – sellise nime ja samal ajal ka eesmärgiga on end ehtinud Tartu kolmikud Lily, Liina ja Leila Luik (30). Kuigi olümpiamängudeks valmistumine ei erine õdede sõnul kuigi palju tavalisest maratonitreeningust, on graafik siiski tihe ja koormused tõsised. Hommikused trennid on raskemad, õhtused pigem taastavad. Raskematel nädalatel jookseb igaüks kuni 180 kilomeetrit.

Vestleme õdedega Tartu botaanikaaia lehtla varjus.

Aeg-ajalt möödub pärastlõunaseid jalutajaid, kellest viimane kui üks pöörab pilgu korraks õdede poole ja vaatab siis taas enda ette, et mitte ebaviisakalt vahtida.

Nii palju tähelepanu kui õed Luiged ei ole pälvinud vist ükski Eesti sportlane. Juba enne Rio de Janeiro olümpiatralli algust on neid usutlemas käinud maailma suuremate meediaväljaannete ajakirjanikud ja neist on kirjutatud kõikjal, Indiast Ameerikani. Kolmikutest maratonijooksjaid ei ole olümpiamängudel varem nähtud ja vaevalt midagi sellist enam kunagi näha saab.

Avalehele
28 Kommentaari
Loe veel: