Meenuta seda aega, kui Andruse dopinguanalüüsi A-proovi tulemus oli teada ja sellest sahistati ajakirjanduses üha julgemalt... Oli selge, et seda lugu sa kinni ei hoia. Kas mäletad seda tunnet?

Jah, muidugi. Aga seda ei saa sõnadega seletada. Me eitasime. Esiteks eitasime seepärast, et MM tuli peale ja FIS-i ametlik positsioon oli, et proov on positiivne ainult koos B-prooviga. Ajakirjanikud küsisid juba pärast Andruse FIS-ist lahkumist, kas on positiivne proov või mitte. FIS vastas: ei ole. Mis variandid meil siis olid? Nagu teame, tuli B-proov mitu kuud hiljem. Ja teiseks, nii ongi. Proov nimetatakse positiivseks siis, kui mõlemad analüüsid seda kinnitavad. Meie jõudsime veel lõpuks arbitraaži. See on nagu kolmeastmeline kohtu- süsteem, mille kolmandas astmes saime õigust ja punkt.

Räägitakse siiski meeletus ulatuses dopingu pruukimisest, korruptsioonist, varjamisest, pettusest.


Ei-noh, võime omaette mõelda, et venelased ongi ainsad pätid ja kaabakad. Võib-olla on nad tõesti ka kõige suuremad dopingukasutajad. Mina seda ei tea. Aga räägime siis juba palju suuremast probleemist. Tuleb välja, et 15 aastat on rahvusvahelist kergejõustikuliitu juhtinud maffiabosside Toni Soprano ja Don Carleone õpilane Diack Lamine. Ka asepresident on sama kaliibriga petis. Selgub, et need kaks on suuremad maffiabossid, kui on rahvusvahelise rattaliidu juhid, kes katsid [seitsmekordse Tour de France’i võitja] Lance Armstrongi dopingusüüdistuse ja üritasid ka [kõikidel suurtuuridel võitnud] Alberto Contadori asja kalevi alla suruda.

Ma ei hakka rääkima ülemaailmsest korruptsioonist jalgpallis. Hiljutised uudised räägivad FIFA endise presidendi Sepp Blatteri ja Euroopa jalgpalliliidu presidendi Michel Platini eluaegsest jalgpallis tegutsemise keelust.

Järjest rohkem tuleb tõendeid, et maailma spordi mustermaa, korrektsuse, korra ja pedantsuse võrdkuju Saksamaa ostis altkäemaksuga 2006. aasta MM-i korraldusõigused. Ja peategelane selles loos ei ole keegi muu kui Saksa jalgpalli au, uhkus ja südametunnistus Kaiser Franz ehk Saksamaa elav spordikuulsus Franz Beckenbauer.

Avalehele
117 Kommentaari
Loe veel: