Foto: promo

Sõbra juubel

Lõppev nädal on kinoteemaline. Kõigepealt pidas juubelit Tallinna kõige mõnusam kino Sõprus. Ta sai küll 60-aastaseks, aga nii vana ta välja ei paista, kuigi näitab oma autorikino seanssidel ja teemanädalatel väärtfilme, mis võivad olla ka just nii vanad. Need kinoõhtud lähevad muuseas peaaegu alati täissaalidele. Praegu on seal komöödiafilmide festival, kus teid naerutavad teiste hulgas režissöörid Robert Altman, Werner Herzog ja Luis Buñuel. Tasub sappa võtta!

• Õdusas linnakeses voolab veri

Haapsalu õudusfilmide festival on õõvastavast teemast hoolimata olnud alati pigem õdus. Haapsalu on nunnu ja publik rõõmsameelne, ka öised gore-seansid ei aja teda verest välja. HÕFF kestab veel ka täna ja homme, nii et soovitan sammud seada juba esimesele Lääne-Eestisse suunduvale bussile.
Foto: Ilmar Saabas
• Marko Raadi uus dokfilm kinos.Sõpruses ja Artises saab näha Marko Raadi kauaoodatud dokfilmi maailma esimesest paparatsost Edgar Väärist, kes toimetas 1970-ndate Torontos Fast Eddy nime all.
Kuulsusi filminud ja pildistanud Väär suri aasta tagasi, kuid selle filmi kaudu on meil hea võimalus temaga lähemalt tuttavaks saada.
kaader filmist