"Mu naine vihastas" Foto: Teater NO99

• Draamafestivali kava teada

Eesti teatri festivali tänavune programm koostati pisut teisiti kui tavaliselt. Kava üks osa on koostatud teatriliidu aastapreemiate laureaatide ja nominentide põhjal, teine tutvustab Eesti dramaturgia paremikku. Oma showcase’iga esineb Vaba Lava ja eraldi programmi saab ka nüüdistants. Kuraatoriprogrammi koostades võttis Peeter Raudsepp appi hulga teatrikoolide tudengeid.

HeadRead toimub Tallinnas juba seitsmendat korda.
Foto: Eero Vabamägi

Kirjandusfestival pealinnas

Sel aastal toimub juba kaheksas HeadRead. Festivaliaastates mõõtes on Tallinna kirjandusfestival juba noor täiskasvanu, keda pärjati tänavu ka Euroopa festivalifoorumi kvaliteedimärgisega EFFE.

Üks festivali põhimõtteid on alati olnud lugeja kaasamine. Õigel ajal registreerunud said tasuta osaleda detektiivkirjanduse ja jutuvestmise töötubades ning käia kirjanduslikel jalutuskäikudel. Täna lõuna ajal toimub Pikal tänaval lastekirjanduse keskuses lasteraamatute vahetuslaat. Kunagiselt Sotsia festivalilt on päranduseks saadud elava luule võistlus Poetry Slam, mis saab teoks õhtul Mustas Puudlis ja on julgetele valla.
Jacques Audiard
Foto: AFP/SCANPIX

Cannes tegi head

See, et Cannes’i filmifestivali võidufilmiks osutus migrantide keerulist saatust tutvustav „Dheepan” (pildil lavastaja Jacques Audiard), on Euroopa poliitika uusi tuuli arvestades muidugi osavalt ajastatud. Tänavune filmipidu pakkus aga ka midagi käegakatsutavamat kui lihtsalt humanistlik sõnum. Staaride ja miljonäride osavõtul peetud heategevuslikul oksjonil koguti aidsiravimite uuringuteks üle 33 miljoni euro. Kõige kallim müüdud taies oli Jeff Koonsi skulptuur „Värviraamat”, mis müüdi 12 miljoni euroga. Leonardo DiCaprio annetatud Banksy maal leidis ostja miljoni euro eest, mis oli muide pisut suurem summa kui Picasso „Embuse” eest makstu.