Birgit Püve Foto: Ingmar Muusikus

Eesti kunstnikud täidavad Briti meediat

Eesti Ekspressi endise fotograafi Birgit Püve fotoseeria, Londoni rahvusgaleriis eksponeeritud „Eesti dokumendid” (vt ka 21. oktoobri Ekspress) ületas sel nädalal taas Guardiani uudisekünnise. Seekord pühendati Püve sarja tutvustamiseks terve artikkel. Väiksem, aga samuti tore seik oli Eesti karikaturisti Mart Virkuse lennujaamateemalise joonistuse avaldamine Daily Maili reisiküljel. Tasuta reklaam on hea, aga veel parem on reklaam, mille eest (loodetavasti) honorari makstakse.

Alveri preemia läks Jaaksile

Tänavuse Betti Alveri debüüdipreemia sai Piret Jaaksi novellikogu „Linnalegend”, mida poodidest saab osta võileivahinna eest. Jaaks on kirjutanud juba aastaid ja varem regulaarselt silma paistnud näidendivõistlustel, nii et temast kuuleme kindlasti veel. Sama lugu on tänavu juba kaks raamatut avaldanud Mudlumiga, kes oli debüüdipreemia valikus Jaaksi kõige tõsisem konkurent.

Filmimaailma läbikukkujad

Majandusajakiri Forbes avaldas ülevaate Hollywoodi tänavustest suurimatest põrujatest. Protsentuaalses mõttes hirmus läbikukkumine tabas koomik Bill Murray osalusel tehtud ja 15 miljonit dollarit nõudnud filmi „Afganistani superstaar”, mis suutis tagasi teenida vaid kolm miljonit. Puhtaritmeetiliselt läks veel halvemini Sean Penni osalusel valminud põnevikul „Laskja”, mis kogus 40-miljonilise eelarve korvamiseks vaid 10 miljonit dollarit. Suvine ulmekas „Tomorrowland” kogus 190-miljonilised tootmiskulud enam-vähem tagasi, aga jäi turunduskulude tõttu ikkagi miinusesse.
"Afganistani superstaar" - mõttetult kulutatud raha.
Kaader Filmist