Riho Unt Annecy festivalil 2015 Foto: Pressimaterjal

„Isand” sai Neitsi Maali

Tegelikult on see ju tore, et Ivo Felt suudab juba teise meie näitleja järjest Ameerikasse punasele vaibale saata, kuid koju toodud auhindade poolest on Eesti animaatorid ikkagi mitme ringiga teistest filmimeestest ees. Sellepärast pole ime, et välismaal juba oma korjeringi teinud Riho Undi nukufilm koduski karika kotti pani, nii et silm ka ei pilkunud. Miks on meie animatsioon nii kõva, loe eilse EPL-i kultuurikülgedelt.

Lemmy matuste netiülekanne

10. jaanuari öösel kantakse Motörheadi Youtube’i kanalis otse üle bändi juhi Ian Fraser „Lemmy” Kilmisteri matused. Gustav Ernesaksa matuseid kandis üle ETV ja nende pärast jäid tol päeval hommikused lastesaated ära, mäletan küll. Moodsas maailmas enam inimesi midagi vaatama ei sunnita, kuid seda kenam on fännidele üle maailma pakutud võimalus raskeroki-iidoliga siiski otsepildis hüvasti jätta. Muide, kui Lemmy paradiisiväravast sisse astus, oli Hendrixil kitarr häälest ära.
Foto: Mart Sepp

Kultuuriuudised teleris

Neid saab nüüd vaadata ETV kanalil kell 18.30 eetrisse minevas „Aktuaalses kaameras” või ETV2-s kell 21.30. Mis on muidugi kena, kuid veelgi kenam oleks neid siiski näha kell 21 ETV-s eetrisse mineva „Aktuaalse kaamera” põhisaate osana pärast ilmateadet ja enne spordiuudiseid. „Reporter” näitab küll teinekord põhiuudistesaate sees igasugust jama, rahvusringhääling ei saa nüüd põhilise uudistesaate sappa haakida midagi nii sisukat kui kultuur!
AK
Foto: Ülo Josing