Kumu ÖÖ: Brooklyni psühhopopi duo Prince Rama

Muusika- ja kunstirikas öö Kumus

Täna toimub Kumu kunstimuuseumis järjekordne Kumu ÖÖ, millega tähistatakse kümnenda tegutsemisaasta täitumist ja suve algust. Üle viie aasta toimuval minifestivalil Kumu ÖÖ astuvad seekord üles 16 eripalgelist artisti, nende seas Briti dream-popi kuulsus A. R. Kane, Brooklyni psühhopopi duo Prince Rama, Etioopia juurtega folkmuusik Mirel Wagner Soomest ja Eesti indie-veteran Röövel Ööbik.

Alice Kask näitab uut ja vana

Alice Kask näitab uut ja vana. Eesti kaasaegse kunsti muuseumis (EKKM) avati maalikunstnik Alice Kase omanimeline isikunäitus, mis seob ühtsesse ruumilisse kooslusse valiku tema varasemast loomingust ja spetsiaalselt näituse tarbeks valminud uuemad teosed. Näitus on kokku toodud 18 era- ja avalikust kogust ning kujundusliku lahenduse töötas välja Tõnis Saadoja.
Alice Kask
Foto: Pille-Riin Pregel

Esimesed Cannes’i kvaliteetfilmid jõuavad kinodesse

Kuigi võidufilm „I, Daniel Blake” meie kinodes veel ei linastu, on võimalus näha Cannes’i filmifestivalil linastunud ja parima režissööri auhinna pälvinud mõtlemapanevat põnevikusugemetega Rumeenia draamat „Lõpetamine”. Film näitab isa ja tütre suhteid, noore elluastumise probleeme, vanemate püüdlusi iga hinna eest tütrele parem tulevik anda, aga ka korruptsiooni ja ühiskondlikke probleeme.
"Lõpetamine"
kaader filmist