Toomas Hussar Foto: Vallo Kruuser

Toomas Hussar punub loorberipärga

Toomas Hussari „Luurajat ja luuletajat” pole kodumaal veel näidatudki, ent ometi figureerib film üha rohkem kultuuriuudistes. Viimane tähtsündmus filmi kinoteel oli 6. juulil, kui toimus esilinastus Karlovy Vary filmifestivali programmis East of the West. „Film võeti väga hästi vastu. Saalid on välja müüdud. Loodame sama ka Eestis, kui film septembris välja tuleb,” jagas Hussar muljeid. Karlovy Varys antakse ühele Euroopa filmile ka Europa Cinemas Labeli auhind ja „Luuraja ja luuletaja” on üks 18 Euroopa filmist, mis sellele kandideerib. Kas ka võidab, selgub juba täna õhtul.

Maa alla kive vaatama!

Need tallinlased, kes suvel maale minna ei saa, võivad minna maa alla. Nimelt on sellest nädalast Tallinna linnamuuseumi vast- avatud Raidkivimuuseumisse võimalik pääseda ka üksikkülastajal ja otse Vabaduse väljakult. Raidkivimuuseum asub Ingeri bastioni maa-alustes käikudes ja seal saab imetleda Tallinna kiviraidurite meistriteoseid 15.–19. sajandist. Kokku on väljas üle 600 pisiasja, mis on kunagi mõnda vanalinna hoonet kaunistanud. Enamik neist pakub silmailu ja pakatab soovist oma lugu jutustada. Seni pääses muuseumisse ainult giidi saatel Kiek in de Köki ekskursiooni käigus.
Raidkivi
Foto: Linnamuuseum

ERM-i arhitektuur kütab huvi

Nimeka arhitektuuriväljaande archdaily.com toimetus valis kuu parimaks Eesti Rahva Muuseumi projekti, mille autor on arhitektuuribüroo Dorell Ghotmeh Tane. Huvi äratavad nii muuseumi asukoht endise mõisa ja hilisema sovetiaegse lennujaama territooriumil kui ka kasutatud ehitusmaterjalid, mis sobituvad keskkonda ja arvestavad aastaegade vaheldumise ja loodusnähtustega. Archdaily piltniku Takuji Shimmura talvistel fotodel näeb ERM tõesti muljetavaldav välja.
ERM-i eskiis
Foto: DGT Arhitektid