„Star Trek tundmatusse” Kaader filmist

• Ootus on läbi, uus „Star Trek” on kohal!

Kolmas film „Star Treki” filmiseeria uusversioonidest näitab igati head taset. Film ei ole niivõrd eepiline nagu „Tähesõjad”, selles on vähem mõtisklevat kulgemist ja budismi ehk selle stiil on lihtsalt teine, kuid ometi haarab film vaataja täielikult. Peale kaasakiskuva märuli ja põnevuselementide on filmis siiski ka omajagu tegelaste eneseotsingut ja psühholoogilisemat poolt. Kokkuvõttes on uus „Star Trek” igati põnev vaatamine!

• Eesti algupärase ooperi esiettekanne

Esmaspäeval algavad Saaremaa ooperipäevad avab Ülo Kriguli ooper „Luigeluulinn”, mille aluseks on samanimeline teos sopranile ja orkestrile ning mis on pärjatud Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia ja Monaco Prints Pierre’i Fondi kompositsioonipreemiaga.

Peaosades ei ole mitte ainult ooperilauljad, vaid eri laulukoolide esindajad – Iiris Vesik, Helen Lepalaan ja Marius Peterson. Kolmapäeval teeb etendustega algust tänavuste ooperipäevade peakülaline, Poola aktiivseim ja andmebaasi Operabase andmetel aastase etenduste arvu poolest maailmas 16. kohal olev Wrocławi ooperiteater.
„Luigeluulinna" proov
Foto: Tiit Blaat

• Harry Potter on tagasi

31. juulil jõuab kõikjal maailmas – sealhulgas Eestis – müügile Harry Potteri sarja kauaoodatud kaheksas raamat „Harry Potter and the Cursed Child”, mille tegevus toimub 19 aastat hiljem ning kus Harryst on saanud võlukunsti ministeeriumi ülekoormatud ametnik, abikaasa ja kolme kooliealise lapse isa. Näidendi vormis raamatu tekst valmis J. K. Rowlingu, J. Thorne’i ja J. Tiffany koostöös ning see esietendus 7. juunil Londonis. Et rõõmustada Harry Potteri fänne üle kogu maailma, antakse etenduse tekst välja ka raamatuna, kuid täpset sündmustikku on püütud range saladuskatte all hoida.
Kaader filmist