Foto: Kaur Ilves

Hiiumaa on suvel koduks paljudele kultuuriüritustele

Tantsumaastikule, eriti tulevastele tantsijatele, on oluline 1.–7. augustini toimuv Hiiumaa TantsuFestival. Seitsmes moodsa tantsu ja teatri festival toimub Käinas. Töötubade ja etendusõhtute programm tähendab ühtlasi kolme tantsulavastuse ja ühe tantsufilmi loomist. Lavastusprotsesside koreograafid on Cid Pearlman, Külli Roosna, Kenneth Flak, Rauno Zubko ja Mikk-Mait Kivi ning filmiprotsessi juhivad Rūta Ronja Pakalne ja Jānis Rizhovs.

Tasuta etendusõhtud, kus näeb Eesti ja välismaiste tantsukunstnike värsket loomingut, toimuvad peale Käina ka mitmel pool Kärdlas. Kultuurigurmaanlus on otseses mõttes ühendatud gurmaanlusega. Etendusõhtuid peetakse nimelt koostöös Hiiumaa kohvikutepäevadega.

• Intsikurmu kvaliteet

Intsikurmu festival toimub 5.–6. augustini. Seda on nimetatud ka Eesti oma Positivuseks, kuigi Eesti oma Intsikurmust peaks nüüdseks juba piisama. Kümnete suviste muusikafestivalide seas on Intsikurmu enesele kindla koha tekitanud. Festivali asukoht on aga metsapõu, mille ürgsest tugevast energiast juba praegu legende jutustatakse. Esinejate nimekiri on esinduslik ja mõistagi jagub sinna neidki, kelle puhul tundub, et praeguseks on neil küll suurem osa suvefestivale läbi käidud (Mick Pedaja, NOËP, Lexsoul Dancemachine, Ouu jne). Ju siis on põhjust. Boonus: kui juba Intsikurmusse mindud, jagub ümbruskonnas muidki vaatamisväärsusi.
Foto: Margo Siimon

• Lapsepõlvelemmikute uus tulemine – „Tom Sawyer”

Tartu seikluspargis esietendub 3. augustil „Tom Sawyeri seiklused”. Nostalgia Mark Twaini lugude järele tekib juba Tom Sawyeri nime nähes. Kuidas noor lavastaja Peep Maasik lood suurest sõprusest, suurtest seiklustest ja lugematutest imekombel pääsemistest publikuni toob, selgub etendustest.

Teiste seas on laval Silver Kaljula, Kaarel Targo, Anne Veesaar, Karol Kuntsel, Jaune Kimmel ja TÜ VKA 12. lennu tudengid. Seda va nooruslikku entusiasmi Tomi ja Hucki jaburate seikluste publikuni toomiseks näikse jaguvat.
Foto: LP