Leonhard Lapin Foto: Ilmar Saabas

Eesti disaini pühapäev

Sel pühapäeval toimub Luigel Eesti disaini- ja vanavarapäev, kus saab näha nii vana tuntud disaini kui ka tänapäeva põnevaid tootelahendusi. Luigele tulevad disainerid ja vanavaramüüjad üle kogu Eesti, samuti lõunanaabritest vanavarakaupmehed. Päeva korraldaja Epp Priimäe sõnul on nüüdisaegsele Eesti disainile tekkinud elitaarsuse müüt – seda müüakse uhketes poodides ja kalli hinnaga. Luigel on võimalus müüti kummutada ning omamaiste tootjate ja kunstnikega tuttavaks saada. Eesti disaini- ja vanavarapäeval teeb huvilistele ringkäigu ka Eino Mäelt, endine Tarbeklaasi disainer ja väga põnevate vaaside autor. Koos temaga räägib tollasest tootedisainist tuntud kunstnik Leonhard Lapin.

• Nädalavahetuse kinosoovitus

Veel nädala jagu saab kinos Artis näha Nicolas Saada filmi „Taj Mahal”, mis pajatab terrorirünnakust Mumbais asuvas samanimelises hotellis. Koos vanematega Indiasse elama tulnud 18-aastane Louise leiab end järsku terrorirünnaku keskelt ja peab püüdma sellest kuidagi terve nahaga välja tulla. Film ei keskendu niivõrd terroristide sihtidele või nendega peetavale heroilisele võitlusele, kuivõrd tüdruku psüühikale, läbielamistele nii rünnaku ajal kui ka hiljem.
Kaader filmist

• Adamson-Ericu stipendiumi pälvis Juss Heinsalu

Reedel kuulutati välja tänavune ja kokkuvõttes juba viies Adamson-Ericu stipendiumi laureaat, kelleks osutus noor keraamik Juss Heinsalu. Adamson-Ericu muuseumi direktori Ülle Kruusi sõnul oli Juss Heinsalu tugevus professionaalne mitmekesisus ja avar tegevusväli. Praegu on Heinsalu pühendunud materjaliuuringutele ja keraamika eri tehnoloogiate praktiseerimisele, tehes seda sellel aastal paralleelselt nii kodumaal kui ka ookeani taga Kanadas.
Foto: Hanna Samoson /ERR