Improteatri kordumatud hetked Foto: Merle Karulin

Improteater, kaduv kunst

Laupäeval jõuab lõpule neljas rahvusvaheline improteatrite festival TILT. 20.–22.oktoobrini toimuva festivali käigus on kino Sõprus laval nii kodu- kui ka välismaised improtrupid. Iga etendus, nagu nimetuski viitab, sünnib improvisatsioonina. Kaduv kunst kõige ehedamal kujul.

Kunstiakadeemia tudengid annavad nõu

EKA graafilise disaini tudengite algatus kutsub Vabaduse väljaku ühistranspordipeatustes uurima, kas ja kuidas saaks kõrvalolijat aidata. Kakskeelsel plakatil seisab: „Tere, kas ma saan kuidagi aidata?” ja „Здравствуйте, могу ли я Вам как-то помочь?”. Plakati juures on flaierid lihtsate juhistega, kuidas luua kontakti ja pakkuda abi. Kampaania lähtepunktiks on disainer Daniel Kotsjuba juhitud universaalse disaini töötuba.

Bussijaam sai kultuurimälestiseks

1980. aastate arhitektuuri iseloomulik näide Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks. Algset funktsiooni täidab see siiamaani, ent hoone on suur, ruumi jagub ja linn plaanib sinna rajada ka noortekeskuse. 1984. aastal ehitatud hoone projekteeris arhitekt Maie Penjam, sisearhitektid on Tiiu Pai ja Tiia Savi. Nüüdseks on 1980. aastate arhitektuurist kaitse alla võetud neli hoonet, peale Kuresaare bussijaama veel ka Tallinna linnahall, Paide kultuurimaja ja Ugala teatrimaja.
Foto: Eesti Arhitektuurimuuseum/Jüri Kristjuhan