Foto: Mats Õun

Etendub koguperelavastus „Süüria rahvalood”

Täna esietendub Vabal Laval Helen Rekkori ja teatriühenduse Misanzen koostöös valminud lavastus „Süüria rahvalood”, mis on mõeldud kõigile alates viiendast eluaastast. Lavastuse aluseks on süüria poeedi Samir Tahhani kogutud pärimuslood. Üks lavastuse eesmärke oli uurida ja vaadelda lugusid läbi võimalikult laia spektri, saamaks aimu kultuurilisest ja pärimuslikust taustast tulenevatest erinevustest ja sarnasustest. „Süüria rahvalood” koosneb kümnest muinasjutust, mis on esitatud nii varjuteatri, groteski, komöödia kui ka draama võtmes.

Kinos seikleb kummaline doktor

Reedest jõudis kinodesse Marveli uus üllitis „Doktor Strange”, mis on ilmselt üks oodatumaid selle aasta filme kõigile, kes armastavad fantaasiat, ulmet ja/või Benedict Cumberbatchi. Andekast arstist pajatav film peaks kõigi eelduste kohaselt olema filosoofilisem kui üks tavaline Marveli superkangelaslik märul, rändama kultusliku „Matrixi” ja Christopher Nolani unenäolise „Alguse” radadel ja puudutama erinevate reaalsuste ja ida müstitsismi teemasid. Ainuke küsimus on: kuivõrd film kahe eelnimetatud filmi maailmast erineb? Kuidas ka ei oleks, „Doktor Strange” peaks vähemalt pakkuma suurepärast vaatemängu.
kaader filmist

Nädalavahetuse heliülesed kogemused

Sel nädalavahetusel toimub Üle Heli festival, kus saab peale muusikaliste etteastete kogeda ka heliüleseid tasandeid ning muusika ja kunsti tähendusvälju kaardistavaid projekte. Pika jala väravatornis avatakse Ekke ja Helen Västriku heli- ja fotoinstallatsioon „Kontakt”, EKA uusmeedia magistriõppe tudengite rühmitus UM16 loob Kultuurikatla blackbox’i kohaspetsiifilise interventsiooni „Üle ala” ja Punases majas etendub Aleksei Gastevi proletaarpoeesia mahitusel valminud industriaalloits „Katastroof ja dünaamika”. Rangete žanrimääratluste asemel keskendub Üle Heli festival heliülestele tasanditele, muusika tähendusväljadele ja seostele teiste kunstivaldkondadega.
Üks oodatud esineja on müraroki duo Gum Takes Tooth.
repro