Meelis Pai kaader Delfi videost

• Meelis Pai ja muusikal „Tankist”

Praeguseks on vähe neid, kes poleks kuulnud, et Meelis Pai ja MTÜ Noorteater juht Andres Kivivare on jäänud muusikalitrupile ligi 50 000 eurot võlgu ja appi kutsuti tuntud tankist Ain Aidamets. Suure tõenäosusega jääbki näitlejatel raha saamata. See on kurb, aga veel kurvem on see, et ilmselt sai „Billy Ellioti” skeem ühiskonnas nii suure kõlapinna üksnes seetõttu, et osa altveetutest on armastatud näitlejad ja Meelis Pai samuti tuntud nimi. Kui sama summaga oleks petta saanud palgatööline Jüri, kellel tõmbas naha üle kõrvade ettevõtja Jaan, siis ei oleks Aidamets avastanud end praegu muusikali „Tankist” peaosast.

• Õnnetus Peruu mägedes

Peruu ajaleht El Comercio kirjutas eile, et kolme eestlase otsimine on peatatud. Eestlastele mõjus ehmatavalt, et Peruu võimud peatasid otsingud nii rahanappuse kui ka halva ilma tõttu ja et kindlustusfirmad ei tormanudki kohe oma rahakotiga appi. Traagiline õnnetus osutas valusalt sellele, et loodus on endiselt võimsam kui inimene ja ka parim kindlustus ei garanteeri kiiret abi ega päästmist.
Foto: Shutterstock

• Assar Pauluse kohtuprotsess

Kohtus algas sel nädalal väga oluline protsess, millest loodetakse, et prokuratuuril õnnestub tõendada kuritegeliku ühenduse loomist. Juba praegu on näha, et süüdistatavad üritavad protsessi venitada ja võib-olla isegi naeruvääristada. On oluline, et ajakirjandus suudaks veiderdamisest mööda näha ja kirjutada tõsiseid lugusid kohtuprotsessist ja kunagi hiljem – kui selleni jõutakse – ka otsusest.
Foto: Karli Saul