Urmas Reinsalu ja Jevgeni Ossinovski Foto: Karli Saul

Nägelemine valitsuses

Valitsuse läbisaamine on halvenenud juba viimased kaheksa kuud: kooseluseaduse rakendusaktid, Juhan Partsi saatmine Euroopa kontrollikotta ja sel nädalal veel alkoholiseaduse eelnõu, mille justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) meelehärmiks kooskõlastamata jättis. Meeste vahel on nii palju paksu verd, et valitsuse neljapäevane pressikonverents muutus vaatemänguks, kus Ossinovski ja Reinsalu kehakeel rääkis rohkemgi kui nende sõnad. Ehkki Ossinovski kinnitas veel esmaspäeval, et valitsuses on kõik korras, siis vähemalt näiliselt meenutab see rohkem tsirkust kui reaalselt toimivat koalitsiooni.

Mõru üllatus Clintonile ja Trumpile

Esmaspäeval anti Iowa osariigis avapauk USA presidendi eelvalimiste tsüklile, kus vabariiklased ja demokraadid selgitavad välja oma kandidaadid novembris toimuvatele üleriigistele valimistele. Iowa on oluline, sest sealsed võitjad saavad korraliku taganttõuke. Siiski olid tulemused mõneti ootamatud. Suurima üllatuse pakkus vabariiklaste kandidaat Ted Cruz, kes edestas senist soosikut, rahva seas populaarset Donald Trumpi. Iowa näitas, aga, et realistlik võidulootus on ka Bernie Sandersil, sest ehkki Hillary Clintonit on seni peetud demokraatide esinumbriks, edestas ta Sandersit Iowas vähem kui ühe protsendipunktiga.
Ted Cruz
Foto: REUTERS/SCANPIX

Võikad krimiteated

Ehkki eelmise nädala alguses elas kogu Eesti kaasa 13-aastase Kelly Sildaru võidule X-Mängudel, vapustasid inimesi negatiivselt teated sellest, kuidas üks kuritegeliku taustaga purju joonud kamp tungis Vao pagulaskeskusse tüli norima, ja uudis Pärnumaal taksojuhi tapmises süüdistatavatest vendadest. Kui pagulasvastased sõnumid on õhus olnud ligi aasta, siis võigas taksojuhi mõrv meenutab pigem 1990-ndate uudiseid. Lähinädalatel on nii politsei kui ka avalikkuse jaoks põletav küsimus, mis viis vennad, kellest üks oli vaid 18- ja teine 20-aastane, niivõrd külmaverelise teoni.