Mailis Repsi (45) kevad on olnud katsumuste rada.

Ta kuulus riigi kriisikomisjoni, mis koroonapaanika puhkedes pidi muu hulgas lahendama ulmelisi ülesandeid hankida ei tea kust ja kuidas meditsiinivarustust. Haridusministrina tuli seista valvel, et koolid saaksid üleöö digistuda ja lapsed õppida, ning vastata lakkamatult tekkivatele küsimustele õppetöö ja lõpueksamite kohta. Nagu sellest kõigest olnuks veel vähe, plahvatasid päevakorda Keskerakonna hämarad annetusrahaprobleemid, see viis erakonna aseesimehe ja juhatuse liikme Repsi pikkadele parteikoosolekutele ja avalikkusele aru andma.

Kui sellest kõigest jaguks vallalisele töönarkomaanile enam kui küll, ei saa unustada, et Reps kasvatab üksi kuut kahe- kuni 16-aastast last, kelle elu pöördus samuti pea peale ja kes vajasid ema veel rohkem kui tavaolukorras.

Meie kohtumispäeval näeb Reps välja päevitunud ja reibas. Suvine maksikleit ja pärlikee süvendavad muljet, nagu oleks ta just naasnud puhkuselt, näiteks Pärnust. See võrdlus ajab Repsi itsitama ja ta poetab: „Oleks see vaid nii!”

Mitu korda jõudsite sel kooliaastal lastevanemate koosolekule ja jõulupeole?

Kõik korrad! Selles mõttes on mu kalender paigas, saan seda ise sättida. Kui põhjalikult järele mõelda, siis vist ainult korra ei jõudnud poja klaverikontserdile, kui olin välislähetuses.

Kui lastel on midagi vaja, siis seal pole minu jaoks kompromissiruumi. Aga kui on vaja tööl olla, siis olen 100% tööl. Mul pole teistmoodi võimalik. Lubasin intervjuu osale küsimustele eile kirjalikult vastata, aga nagu näete, jõudsin alles täna, mitte eile öösel. Sest kui ma lähen koju, siis olen seal.

Mis kell eile koju jõudsite?

Poole üheksa paiku.

Ja hommikul lahkusite...

Täna natuke hiljem. Muidu tõusen viie ajal. Keset kriisi otsustasin, et pean saama natukenegi pead tuulutada. Otsustasin hakata jala tööl käima.

Nõmmelt jala Tõnismäele?

10,5 kilomeetrit, kaks tundi. See on olnud asendamatu aeg pead selgena hoida.

Avalehele
15 Kommentaari
Loe veel: