Mari-Liis Lill Foto: Martin Dremljuga

Oli muidugi neid, kes otsisid kohe poliitilist tagamõtet. Aga ülekaalus olid siiski need, kes nägid Mari-Liis Lille (30) möödunud aasta aprillis peetud pöördumises siirast ja teotahet täis noore põlvkonna ärkamist. Kaheksandat aastat näitlejana tegutsev Lill kehastab seda rolli hästi ja lõpuks ometi tundub, et ta on ka ise selleks valmis.
Paar aastat tagasi emaks saanud ja järgmisel kuul lavastajana üles astuval näitlejannal on käimas suurte muutuste aeg. Kui kasutada tema enda sõnu, tahab Lill nüüd ise „suppi segada, tolmuimeja harja hoida ja nupust lampi süüdata. Ta tahab tunda, et ilma temata saadakse siin halvemini hakkama”. Olgu etteruttavalt vihjeks öeldud, et kõige mõjukam viis selleks on loomulikult poliitika.

Kui teistel saab tööpäev läbi, siis näitleja jaoks alles algab kõige viljakam aeg?
Kell viis on päeva kõige tühjem aeg, proov on läbi ja korraks saab tegeleda oma eraeluga.
(Kerge pilkega.) Jah, tegelikult ka näitlejad söövad, käivad arsti juures ja toovad lapsi lasteaiast ära, nagu tavalised inimesed. Pärast viit algab uuesti teatrielu, grimm ja ettevalmistused õhtuseks etenduseks.

Ja sellest peale oled mõttega juba laval?
Sõltub tükist. Mingid etendused ketravad hommikust peale mu sees, teiste puhul meeldib mulle tulla kella kuueks teatrisse, end kiiresti valmis seada, et piltlikult öeldes jooksu pealt lavale tuhiseda. Noore näitlejana olin hoopis püüdlikum. Kohe pärast ärkamist olin tüki lainel ja kordasin päev otsa oma teksti. Nüüd mobiliseerin end oluliselt paremini.

Mari-Liis Lille täispikka intervjuud saab lugeda juba homsest laupäevalehest LP!